Kultura i sztuka po 1989 roku

03.01.2017

Warszawa: EGO czyli unikatowa wystawa w Domu Artysty Plastyka

EGO - wystawę prezentującą nowe prace warszawskich rzeźbiarzy można oglądać od wtorku w galerii DAP - Domu Artysty Plastyka. Autorami prac są członkowie stołecznej Sekcji Rzeźby Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP).

EGO to tytuł nowej wystawy zorganizowanej przez Okręg Warszawski ZPAP.

W Galerii DAP można zobaczyć zbiór prac artystycznych wykonanych - z różnorodnych materiałów, rozmaitymi dostępnymi technikami - w ciągu ostatnich 2 lat. W ekspozycji bierze udział 42 artystów w wieku od 20 do 90 lat.

"Wystawy rzeźby są rzadkością, wymagają dużego nakładu pracy, przestrzeni, światła. Koszty takiego przedsięwzięcia jak i logistyka są dużym wyzwaniem ze względu na ograniczony budżet" - powiedziała Urszula Święcicka z Sekcji Rzeźby ZPAP.

Wernisaż wystawy odbędzie we wtorek 3. stycznia o godz. 18:00 w Domu Artysty Plastyka od wtorku na ul. Mazowieckiej 11a w Warszawie. Ekspozycja będzie dostępna dla publiczności do końca miesiąca.(PAP)

mg/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL