O tym, jakiego kunsztu wymaga tworzenie perfum rozpisywał się Patrick Süskind w książce „Pachnidło. Historia pewnego mordercy". W czwartek, 21 listopada w Centrum Nauki Kopernik rozpoczyna się wystawa, która przedstawia historię i rolę kulturotwórczą zapachu, odsłania też tajniki warsztatu perfumiarza.
Przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik, Instytut Francuski w Polsce i Goethe-Institut ekspozycję otworzy „Imperium Zmysłów". Przeznaczone tylko dla dorosłych spotkanie rozpocznie się o godz.19.00 i potrwa do 22.00. Każdy kto skończył 18 lat, może zmienić się w chemika, tworzyć i wąchać historyczne kompozycje zapachowe i przygotować własne aromatyczne mieszanki.
- Wystawa „Zapach – niewidzialny kod" dotyczy tego zmysłu w szeroko rozumianym kontekście, nie tylko perfumeryjnym, ale przede wszystkim społeczno-kulturowym – mówi "Rz" Agnieszka Łukasik, kuratorka i autorka koncepcji projektu. - Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie znaczenie ma zapach w naszym życiu. Ekspozycja składa się z trzech części – pierwszej prezentującej historię zapachów, drugiej - warsztat perfumiarza i trzeciej - zapachowej mapy Berlina autorstwa Sissel Tolaas.
Więcej na rp.pl.