Europa i świat po 1989 roku

03.03.2019

Bieg Tropem Wilczym na Grodzieńszczyźnie

Bieg Tropem Wilczym zorganizowany przez Związek Polaków na Białorusi (ZPB) odbył się w sobotę pod Wołkowyskiem w obwodzie grodzieńskim. Organizację imprezy wsparła fundacja Wolność i Demokracja.

Bieg, będący częścią ogólnopolskiej imprezy, odbył się na Grodzieńszczyźnie już po raz drugi.

„Zależy nam na podkreśleniu w ten sposób łączności z Polską” – powiedziała PAP w niedzielę Andżelika Borys, prezes nieuznawanego przez władze Białorusi ZPB.

Jak przypomniała, w ramach obchodów przypadającego 1 marca Dnia Żołnierzy Wyklętych w ostatni wtorek ZPB wspólnie z Konsulatem Generalnym RP zorganizował na Grodzieńszczyźnie odwiedzanie miejsc pamięci związanych z AK i podziemiem niepodległościowym.

W sobotnim biegu, jak powiedziała prezes ZPB, wzięło udział ponad 200 osób, w tym dzieci i młodzież. „Wszyscy otrzymali koszulki oraz medale pamiątkowe ufundowane przez Fundację Wolność i Demokracja. Później zorganizowaliśmy ognisko” – powiedziała Borys.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ mobr/ ap/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL