Europa i świat po 1989 roku

27.10.2018

Czechy: premier M. Morawiecki na obchodach 100. rocznicy utworzenia Czechosłowacji

Premier Mateusz Morawiecki przybył w sobotę do czeskiej Pragi, gdzie weźmie udział w uroczystych obchodach 100. rocznicy utworzenia Czechosłowacji. Uroczystości organizowane są wspólnie przez Czechy i Słowację.

W uroczystości - jak poinformowała KPRM - poza premierem Morawieckim i szefami rządów Czech i Słowacji Andrejem Babiszem oraz Peterem Pellegrinim, udział wezmą przedstawiciele rządów Rumunii, Luksemburga, Chorwacji i Słowenii.

Z programu wizyty wynika, że polski premier będzie uczestniczył w śniadaniu roboczym wydawanym przez czeskiego premiera. "Podczas nieformalnego spotkania szefowie rządów omówią aktualne zagadnienia z zakresu polityki europejskiej" - informowała przed wylotem kancelaria polskiego premiera.

Rocznica powstania niepodległego państwa czechosłowackiego przypada w niedzielę 28 października. Tego dnia w Czechach obchodzone jest narodowe święto odzyskania niepodległości. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ cyk/ jbp/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL