Powstanie Warszawskie

18.12.2017

Ekspozycja Muzeum Powstania Warszawskiego została zmodernizowana

Wymiana lub udoskonalenie części gablot z "uszanowaniem pierwotnej koncepcji scenograficznej" miała m.in. miejsce w ramach modernizacji ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego. Prace dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Modernizacja wybranych elementów ekspozycji stałej muzeum odbyła się w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Wspieranie Działań Muzealnych 2017".

Jak zaznaczono w informacji przesłanej PAP w poniedziałek przez muzeum, dzięki renowacji ekspozycji muzealnej "podkreślone zostały walory estetyczne prezentowanych zabytków z uszanowaniem pierwotnej koncepcji scenograficznej i zachowaniem jej unikatowego charakteru. Zastosowane materiały i wdrożona technologia zwiększyły poziom bezpieczeństwa muzealiów oraz komfort zwiedzania".

Prace modernizacyjne dotyczyły elementów trzech poziomów ekspozycji Muzeum: parteru, piętra i antresoli. Poddane im zostały gabloty, elementy graficzne i oświetlenie. Została m.in. wymieniona lub udoskonalona część gablot, wymieniono również "wydruki na folii na druk UV, bezpośrednio na podłożu typu Dibond".

Placówka podkreśla, że co roku odwiedza ją ponad 500 tys. osób, co "przyczynia się do istotnych zniszczeń oraz zużycia elementów scenografii, która zgodnie z pierwotną koncepcją może być nie tylko oglądana, lecz również dotykana".

Termin prac modernizacyjnych to 1 lutego – 22 grudnia. Dofinansowano je ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (PAP)

autor: Anna Kondek-Dyoniziak

akn/aszw/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL