Europa i świat po 1989 roku

07.08.2017

IPN: wizyta przedstawicieli koreańskiej organizacji obrońców praw człowieka

- IPN informuje:

„Przesiedleńcy” z Korei Północnej są w składzie delegacji, która gości w Polsce na zaproszenie prezesa Instytutu Pamięci Narodowej od 7 do 13 sierpnia 2017

To studenci reprezentujący Obywatelską Wspólnotę Obrony Praw Człowieka w Korei Północnej.

Wspomniana organizacja - Citizens’ Alliance for North Korean Human Rights (NKHR) - od lat stara się pomagać tym Koreańczykom z komunistycznej Północy, którym – najczęściej przez Chiny – udaje się, często w dramatycznych okolicznościach - przekroczyć granicę z wielkim sąsiadem.

Organizacja, której przedstawiciele goszczą w IPN, odwiedzi m.in. Archiwum IPN oraz zwiedzi kwaterę „Ł” na Cmentarzu Powązkowskim, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Muzeum Katyńskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego. Koreańczycy pojadą też do byłego niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau oraz zobaczą Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. Goście spotykają się także z przedstawicielami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Więcej informacji na stronie IPN.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ march/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL