Polska po 1989 roku

30.04.2019

J. Sasin: Karol Modzelewski zasługuje na państwowy pogrzeb

Prof. Karol Modzelewski jest osobą zasłużoną; uważam, że jak najbardziej zasługuje na państwowy pogrzeb - powiedział we wtorek szef stałego Komitetu Rady Ministrów Jacek Sasin. Dodał, że „nie ma wiedzy” by obecnie podejmowano działania w kierunku jego organizacji.

Prof. Karol Modzelewski zmarł w niedzielę 28 kwietnia w Warszawie w wieku 81 lat. Sasin, pytany w TVN24 czy powinien on mieć państwowy pogrzeb odparł: "Uważam, że jest osobą zasłużoną i jak najbardziej na to zasługuje".

Dodał, że "nie ma wiedzy" czy obecnie są podejmowane działania aby taki pogrzeb zorganizować. Zaznaczył, że w tej kwestii bardzo ważne jest też zdanie rodziny zmarłego. Zaznaczył, że Modzelewski "powinien być upamiętniony".

Modzelewski był historykiem, mediewistą, kawalerem Orderu Orła Białego. W okresie PRL dysydentem i więźniem politycznym.(PAP)

autor: Maciej Zubel

zub/ pś/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL