Europa i świat po 1989 roku

13.06.2019

P. Mucha: jeśli to będzie możliwe, Donald Trump będzie chciał 1 września w Polsce się pojawić

Myślę, że jeżeli to tylko będzie możliwe, prezydent USA Donald Trump będzie chciał 1 września w Polsce się pojawić; prezydent Andrzej Duda zaproszenie, które formalnie wcześniej pisemnie było złożone, także ustnie ponawiał i zapraszał - podkreślił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

W środę w Waszyngtonie prezydent Andrzej Duda powiedział, że prezydent USA Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział - podkreślił Duda.

Mucha pytany o to w czwartek przez dziennikarzy w Sejmie powiedział, że "padła bardzo wyraźna deklaracja, że pan prezydent Donald Trump jest u nas mile widziany". "On to zresztą wie, sam wspomina swoje słynne wystąpienie na placu Krasińskich w Warszawie.(...) Mówił zresztą wczoraj bardzo wyraźnie też o ciężkiej pracy, która została w Polsce wykonana chwaląc przywództwo pana prezydenta Andrzeja Dudy. Mówił o tym jak ogromny progres w Polsce nastąpił w latach 2015-2019, mówił o rozwoju gospodarczym Polski" - podkreślił Mucha.

"Więc myślę, że jeżeli to tylko będzie możliwe, pan prezydent Donald Trump będzie chciał 1 września w Polsce się pojawić, a pan prezydent Andrzej Duda to zaproszenie, które formalnie wcześniej pisemnie było złożone, także ustnie ponawiał i zapraszał" - dodał wiceszef Kancelarii Prezydenta. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ par/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL