25.08.2010 aktualizacja 13.07.2016

Piknik 30-lecie Solidarności w niedzielę w Krakowie

25.08.2010. Kraków (PAP) - Piknik 30-lecia Solidarności "Wolni i solidarni. Spotkajmy się po 30 latach" odbędzie się w najbliższą niedzielę w Krakowie. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Maj '77. Szef stowarzyszenia, eurodeputowany PO Bogusław Sonik poinformował, że piknik rocznicowy ma na celu uczczenie 30-lecia powstania Solidarności w Małopolsce.

"Wydarzenie to przybierze charakter radosnego święta, do wzięcia udziału w którym zapraszamy całe rodziny, zwłaszcza tych, którzy niegdyś współpracowali z Solidarnością w Małopolsce" - zaznaczył Sonik.

Według niego, piknik ma stać się spotkaniem przyjaciół, ludzi, którzy 30 lat temu poznali się, tworząc MKZ Solidarność w swoich zakładach, a także wcześniej działając w antykomunistycznej opozycji.

Piknik będzie się odbywał na placu Szczepańskim. Rozpocznie go i zakończy maraton filmowy, podczas którego zaprezentowane zostaną obrazy dokumentalne poświęcone Solidarności i wydarzeniom Sierpnia '80.

W programie przewidziano gry terenowe i konkursy, koncert piosenek i pieśni z tamtych lat. Przy udziale krakowskiego Muzeum PRL-u na placu Szczepańskim odwzorowana będzie rzeczywistość lat 80. ze sklepem sprzedającym ocet i musztardę. Za jego ladą stanie nowohucka ekspedientka, która przez 43 lata pracowała m.in. w sklepie mięsnym. Obok sklepu stanie saturator, z którego serwowana będzie woda z sokiem lub bez.

Przy ulicy Karmelickiej 16 odsłonięta zostanie symboliczna tablica pamiątkowa w miejscu, gdzie mieściła się pierwsza siedziba małopolskiej Solidarności. (PAP)

rgr/ abe/ bk/
 
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL