Polska po 1989 roku

15.08.2018

Prezydent: rodzina źródłem siły w dążeniu Polaków do wolności 

To w rodzinach została przeniesiona wielka siła dążenia Polaków do wolności oraz to, że nic nie jest w stanie nas złamać - mówił prezydent Andrzej Duda w środę wieczorem na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Prezydent zabrał głos przed rozpoczęciem widowiska muzycznego "Wolność we krwi", zorganizowanego przez Narodowy Bank Polski z okazji stulecia niepodległości Polski.

"To w rodzinach została przeniesiona wielka siła dążenia do wolności, tego że nigdy nie wolno się poddać, że jako naród, będący zlepkiem tych rodzin, jesteśmy jak trawa, mogą po nas przebiec, pochylimy się, ale podniesiemy się z powrotem" - mówił Andrzej Duda.

"Nic nie jest w stanie nas złamać, ani chwilowa porażka, ani niewola, ani straszliwe straty, które poniesiemy, zawsze będziemy nieustannie dążyli do wolności" - dodał.

"Taka jest Polska, tacy jesteśmy my Polacy, tacy są nasi żołnierze" - powiedział prezydent. (PAP)

pś/ akn/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL