Europa i świat po 1989 roku

22.08.2018

Syria: apel o pomoc dla uchodźców z Afrinu

Kurdyjski Czerwony Półksiężyc ostrzegł w środę, że sytuacja zdrowotna w obozach dla uchodźców z regionu Afrin jest alarmująca i zaapelował o pomoc. W regionie Szahba w muhafazie Aleppo przebywa ok. 200 tys. mieszkańców Afrinu, którzy uciekli przed agresją Turcji.

Przedstawiciel Kurdyjskiego Czerwonego Półksiężyca (HSK) podkreślił, że pomoc medyczna jakiej udziela ta organizacja uchodźcom w Szahbie napotyka na trudności ze względu na brak dostępu do leków. Dodał, że rozprzestrzeniają się tam takie choroby jak zapalenie płuc oraz odra.

Zaapelował do międzynarodowych organizacji humanitarnych o pomoc. Dodał jednak, że podobne apele kierowane były do nich w przeszłości i nie odniosły żadnego skutku.

W marcu 2018 roku zamieszkany przez Kurdów syryjski region Afrin został zajęty przez Turcję. Większość mieszkańców opuściła wówczas swoje domy w obawie przed terrorem i uciekła do sąsiedniej Szahby.

Witold Repetowicz (PAP)

wr/ mobr/ ap/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL