Polska po 1989 roku

08.06.2019

W sobotę gra miejska „Wybory ’89” oraz zwiedzanie Senatu

„Wybory 1989” - gra miejska Muzeum Historii Polski oraz Senatu „Wybory 1989” - gra miejska Muzeum Historii Polski oraz Senatu

W sobotę w Warszawie będzie można wziąć udział w grze terenowej, która przybliża historię i sposób funkcjonowania Senatu. Uczestnicy gry będą mogli również zwiedzić gmach Senatu.

Uczestnicy wystartują z pl. Konstytucji, a grę zakończą w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Przewidywany czas gry wynosi dwie godziny. Nie obowiązują zapisy. Gra będzie się odbywała w godzinach 11.00–18.00.

Grę zorganizowano z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów do Senatu, które miały miejsce 4 czerwca 1989 r. "Wybory’89" pozwala "przenieść" się do Warszawy 1989 roku, tuż przed wyborami. Uczestnicy mogą poznać sylwetki ówczesnych kandydatów na senatorów, skompletować ich nazwiska na karcie do głosowania i zdecydować, na którego z nich oddaliby swój głos.

W Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, w godzinach 11.00–17.00, w grze terenowej będą mogły wziąć udział również dzieci w wieku 6+. Dzieci poznają sposób funkcjonowania Senatu i jaką pełni rolę. Uczestnicy będą mogli również zwiedzić gmach Senatu, m.in. salę, w której obradują senatorowie.

Na wszystkich uczestników czekają drobne nagrody.

Między 4 a 7 czerwca 2019 r. w grze wzięła udział młodzież w wieku 12+. Z jej uczestnikami spotkał się 6 czerwca marszałek Stanisław Karczewski, na mecie w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego rozmawiał z wicedyrektor Muzeum Historii Polski Anną Piekarską i wolontariuszami.

Organizatorami gry są Kancelaria Senatu, Muzeum Historii Polski i Fundacja PGNiG. (PAP)

wbp/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL