Zbrodnia wołyńska

13.07.2018

W sobotę Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej

Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej przejdzie w sobotę ulicami Przemyśla. Wydarzenie organizowane jest przez Młodzież Wszechpolską w rocznicę ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodnie. 

Jak poinformowała PAP wiceprezes i rzecznik okręgu podkarpackiego MW Izabela Pomykała „ideą marszu jest upamiętnienie ofiar Polaków, którzy polegli na Kresach II Rzeczpospolitej, wymordowani w bestialski sposób przez działaczy szowinistycznej organizacji OUN-UPA”.

Wydarzenie odbędzie się wieczorem, przy świecach. Rozpocznie go msza św. o godz. 18, po której sprzed kościoła oo. Karmelitów wyruszy marsz, na cmentarz przy ul. Słowackiego. Tam pod Krzyżem Wołyńskim odbędą się okolicznościowe przemówienia i zmówiona zostanie modlitwa za zmarłych.

„Wydarzenie organizowane od 2015 r. co roku przyciąga setki osób z Przemyśla i całej Polski, które chcą uczcić i oddać hołd rodakom” – dodała rzeczniczka MW. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/aszw

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL