29.08.2010 aktualizacja 12.08.2016

Wałęsa przeprasza, że nie uczestniczy w obchodach 30-lecia "Solidarności"

Wałęsa Lech29.08.2010. Warszawa (PAP) - W opublikowanym w niedzielę wpisie na blogu b. prezydent Lech Wałęsa przeprosił, że nie uczestniczy w obchodach 30. rocznicy powstania "Solidarności" "Chciałbym po prostu, tak po ludzku odpocząć od tego wszystkiego" - wyjaśnił.

(Fot. A. Warżawa PAP)

"Przyglądając się medialnym ocenom, słysząc komentarze i analizy mojego postępowania, wyjaśniam, robiłem co tylko mogłem i jak tylko potrafiłem, służąc Ojczyźnie" - napisał Wałęsa.

"Gdy było to ważne, dałem z siebie wszystko" - dodał.

Wałęsa tłumaczy na blogu, że po 30 latach wielkiego, osobistego wysiłku jest dziś potwornie zmęczony i właśnie dlatego nie jest w stanie brać czynnego udziału w wielu spotkaniach i uroczystościach. "Chciałbym po prostu, tak po ludzku, odpocząć od tego wszystkiego" - podkreślił.

"Zdaję sobie sprawę, że takie proste wytłumaczenie nie wszystkim się spodoba i przepraszam ich za to, lecz biologia ma swoje prawa. Zmęczenie materiału robi swoje, więc proszę nie mówić, że jestem zadufany, czy że kogoś nie szanuję, bo nie o to tu chodzi. W tym stanie rzeczy, z moim stanem zdrowia, chcę mieć w reszcie święty spokój" - napisał b. prezydent.

W niedzielę w Szczecinie z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego odbyły się obchody 30. rocznicy powstania Solidarności.

Szef zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysław Jurek, dziękując w imieniu związku wszystkim przybyłym do Szczecina, w tym prezydentowi Komorowskiemu, podkreślił, że w tym historycznym miejscu należało ten gest uczynić. "Kto chce świętować ze Szczecinem, ten dziś z nami jest" - dodał.

Wcześniej b. prezydent Lech Wałęsa odwołał swoją wizytę w Szczecinie zaplanowaną na sobotę.

Jeszcze w niedzielę wieczorem wg zapowiedzi rzecznika rządu Pawła Grasia prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk i b. prezydent Lech Wałęsa mają złożyć kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Potem wspólnie mają wziąć udział w premierze symfonii Vivo XXX, skomponowanej specjalnie na jubileusz Solidarności. (PAP)

kno/ dym/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL