Religia

01.11.2018

Włochy: msza i polskie uroczystości na Monte Cassino

Przedstawiciele polskiej dyplomacji, Polonii i lokalnych włoskich władz uczestniczyli w uroczystości Wszystkich Świętych w mszy na Monte Cassino. Na polskim cmentarzu wojennym włoskie i polskie delegacje złożyły wieńce i kwiaty.

W mszy w kaplicy w opactwie benedyktynów wziął udział nowy ambasador RP we Włoszech Konrad Głębocki, który w czasie wizyty na Monte Cassino zwiedził też znajdujące się w pobliżu polskiego cmentarza muzeum pamięci 2 Korpusu Polskiego.

Na uroczystościach obecna była także grupa wiernych z polskiego kościoła w Rzymie. Przybyła też prezes Związku Polaków we Włoszech Urszula Stefańska-Andreini.

Na cmentarzu na Monte Cassino pochowanych jest ponad 1000 żołnierzy 2 Korpusu, a także ich dowódca generał Władysław Anders i jego żona Irena.

W Zaduszki odprawione zostaną msze na polskich cmentarzach wojennych w Loreto, Casamassima i w Bolonii.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ulb/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL