Religia

21.01.2019

2 lutego obchody Światowego Dnia Życia Konsekrowanego

Msze św. i nabożeństwa z udziałem zakonników i zakonnic, a także uroczysta procesja ze świecami złożą się na warszawskie obchody Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, który przypada 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego.

Tegoroczne obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Warszawie rozpocznie msza św., którą odprawi przewodniczący episkopatu ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego bp Jacek Kiciński 27 stycznia o godz. 9.00 w bazylice Świętego Krzyża. W piątek 1 lutego o godz. 17.00 w kościele Matki Bożej Jerozolimskiej przy ul. Łazienkowskiej 14 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej nieszpory i msza św. o godz. 18.30.

Centralne obchody rozpocznie Koronka do Bożego Miłosierdzia 2 lutego o godz. 15.00 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu 52/54, po której wyruszy procesja ze świecami do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, gdzie o godz. 16.00 biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki będzie przewodniczył mszy świętej.

W archidiecezji warszawskiej posługuje około 2 tys. sióstr zakonnych i około 500 zakonników, a także członkowie instytutów świeckich, dziewice i wdowy konsekrowane. Świeccy konsekrowani żyją tak jak osoby zakonne, zgodnie z trzema ślubami: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, ale nie mieszkają w domach zakonnych, tylko w swoim środowisku, uczą się i pracują. (PAP)

Autor: Iwona Żurek

iżu/ joz/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL