Religia

21.01.2020

„To all Nations!..”, kolędy z całego świata w centrum Solvay - 2 lutego

Kolędy zaśpiewane w różnych językach przez wykonawców z całego świata rozbrzmią podczas koncertu „To all Nations! Kraków – kolędowe serce świata”, który odbędzie się 2 lutego w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie.

„To pierwszy kolędowy koncert, którego wykonawcami będą rezydenci oraz mieszkańcy miasta Krakowa, którzy przybyli tutaj z dalekich stron, a Kraków stał się ich drugim domem” – czytamy we wtorkowej informacji prasowej magistratu.

Tego wieczoru zespół Cracow Singers zaprezentuje również najstarsze polskie kolędy, pochodzące z rękopisu przechowywanego w opactwie mniszek benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach.

Koncert, który poprowadzą znani krakowscy podróżnicy Elżbieta i Andrzej Lisowscy, zakończą wspólne warsztaty wokalne z nauką wybranej polskiej kolędy oraz słodki poczęstunek.

Urząd Miasta Krakowa prosi wszystkich, którzy chcą podzielić się swoim tradycyjnym śpiewem, grą na narodowych instrumentach lub świątecznym wspomnieniem z dzieciństwa o kontakt mailowy: kontakt@equinum.org lub telefoniczny: +48 661 122 551.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL