Polska po 1989 roku

24.07.2017

„Experience Kraków Again!” – rok po ŚDM młodzi przyjadą pod Wawel

Sześcioro młodych pielgrzymów, którzy rok temu uczestniczyli w ŚDM w Krakowie, ponownie odwiedzą stolicę Małopolski w ramach projektu „Experience Kraków Again!” – akcji urzędu miasta, przypominającej wydarzenie sprzed roku.

Carmine z Włoch, pierwszy z sześciorga włoskich i hiszpańskich pielgrzymów, losowo zaproszonych przez miasto, przyjedzie do Krakowa w środę – poinformował w poniedziałek dziennikarzy z-ca prezydenta miasta Andrzej Kulig.

Podczas ŚDM nagranych zostało ok. 25O krótkich filmów, w których pielgrzymi opowiadali o swoich emocjach i doświadczeniach związanych z pobytem w Krakowie. To spośród tych nagrań miasto wybrało wypowiedzi sześciorga młodych i za pomocą mediów społecznościowych postanowiło ich odszukać i zaprosić pod Wawel.

Poszukiwania pielgrzymów rozpoczęły się 22 maja i trwały do momentu odnalezienia ostatniej osoby. Była nią Marianna z Włoch.

Kulig przyznał, że zainteresowanie kampanią przerosło oczekiwana organizatorów. "Moc internetu okazała się być bardzo pomocna w poszukiwaniach pielgrzymów. Trwały one dużo krócej, niż zakładaliśmy, ale jest to oczywiście pozytywna informacja. Niecierpliwie czekamy na przyjazd pielgrzymów do Krakowa” – powiedział.

Każdy z zaproszonych ponownie uczestników projektu „Krakow Experience” spędzi w Małopolsce, wraz z osobami towarzyszącymi, pięć dni na zwiedzaniu i odpoczynku. Koszty ich pobytu pokrywa miasto.

Projekt „Experience Kraków Again!” polega na promocji miasta w internecie, szczególnie w mediach społecznościowych. Zaproszenie ubiegłorocznych pielgrzymów jest jednym z najważniejszych elementów tej kampanii.

Przebieg akcji można śledzić na again.krakow.travel.

Za pośrednictwem profilu facebookowego Krakow Experience zbierane są filmy oraz zdjęcia od pozostałych pielgrzymów, którzy uczestniczyli w ŚDM 2016. Z nadesłanych materiałów zmontowany zostanie film podsumowujący wydarzenia sprzed roku. (PAP)

bko/ wos/ dsr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL