Inne

22.06.2018

Na Litwie ruszył konkurs fotograficzny pod hasłem "Wakacje w Polsce"

Instytut Polski w Wilnie we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną ogłosił konkurs fotograficzny pod hasłem "Wakacje w Polsce". Potrwa on do 10 września, a jego zwycięzca wygra weekendowy pobyt w Gdańsku dla dwóch osób wraz z przelotem.

"Konkurs został ogłoszony dopiero przed tygodniem, a już mamy pierwszych 40 zdjęć z wakacji w Polsce" - poinformował w piątek PAP Andrzej Kierulis z Instytutu Polskiego w Wilnie.

Konkurs ma służyć promocji Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie, w którym można ciekawie i pożytecznie spędzić czas podczas dłuższego pobytu i krótkiego weekendu.

Jak zaznacza Kierulis, "chcemy zachęcić Litwinów do odwiedzenia Polski, by Litwini planowali spędzenie swego wolnego czasu w Polsce, a nie jedynie przyjeżdżali tu na zakupy, bądź przejeżdżali w drodze na Zachód".

Promowanie polskiej turystyki jest jednym ze strategicznych działań Instytutu. Od 2009 roku organizuje on na Litwie akcje promujące polskie walory turystyczne. Od 2011 roku działania Instytutu wspiera Polska Organizacja Turystyczna, która jest też partnerem licznych projektów.

W Wilnie i Kownie odbyło się już siedem kampanii, w ramach których duże bilbordy zachęcały do odwiedzenia Polski, poszczególnych regionów, obiektów. Systematycznie organizowane są wystawy o tematyce turystycznej czy wizyty studyjne litewskich dziennikarzy w celu promowania polskich atrakcji turystycznych.

Instytut Polski w Wilnie nie dysponuje danymi na temat poziomu wzrostu zainteresowania Polską wśród Litwinów, ale - jak wskazuje Kierulis - "jest to widoczne nieuzbrojonym okiem".

"Litewskie media coraz więcej piszą o atrakcjach turystycznych Polski, ale też zwykli ludzie coraz częściej dzielą się pozytywnymi przeżyciami z pobytu w Polsce" - mówi.

"W tym roku zmieniliśmy formę promocji z myślą o młodych ludziach, którzy korzystają z mediów społecznościowych. Ogłoszony przed tygodniem konkurs fotograficzny został przygotowany głównie z myślą o nich" - podkreśla Kierulis.

10 września nadesłane zdjęcia zostaną zamieszczone na Facebooku i to liczba "polubień" zadecyduje o głównej wygranej. Na zdobywców kolejnych miejsc czekają inne nagrody rzeczowe ufundowane przez Polską Organizację Turystyczną.

Rozstrzygnięcie konkursu 21 września.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ ulb/ kar/ son/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL