Polska po 1989 roku

06.01.2018

Powstał mobilny przewodnik po Jarosławiu i Svidniku

Mobilny przewodnik po Jarosławiu (Podkarpackie) i słowackim Svidniku powstał w ramach wspólnego projektu, realizowanego przez samorządy obu miast. Dzięki aplikacji można dowiedzieć się m.in. o najciekawszych zabytkach tych miast.

Jak poinformowała PAP Małgorzata Młynarska z kancelarii burmistrza Jarosławia, przewodnik można ściągnąć na urządzenia z systemem Android i iOS. „Informacje dostępne są w trzech językach: polskim, słowackim i angielskim” – dodała.

Przewodnik można ściągnąć na telefon lub tablet i na bieżąco śledzić ofertę wydarzeń organizowanych w Jarosławiu i Svidniku.

Jak zaznaczyła Młynarska, dzięki aplikacji można wziąć udział również w grze miejskiej, poznać zabytki i atrakcje turystyczne obu miast. „Można też skorzystać z proponowanych szlaków zwiedzania. Aplikacja zawiera również bazę obiektów turystycznych wraz z nawigacją do nich. Z przewodnika skorzystać mogą również osoby niedowidzące dzięki specjalnej audiodeskrypcji” – powiedziała.

W ramach projektu „Mistyka Karpackich Miast - tworzenie produktu turystycznego miast w oparciu o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe miasta Jarosławia i Svidnika" uruchomiona została także strona internetowa www.jaroslaw-svidnik.pl

Młynarska przypomniała, że jednym z pierwszych działań w ramach tego projektu były warsztaty ceramiczne zorganizowane w sierpniu 2017 r. podczas Jarmarku Jarosławskiego. „W ramach projektu naszą ofertę turystyczną, w tym również aplikację, będziemy prezentować na targach międzynarodowych w Bratysławie i Wrocławiu” – dodała.

Budżet projektu, który realizują samorządy Jarosławia i Svidnika to 95,3 tys. euro. Został on dofinansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska-Słowacja 2014-2020. (PAP)

autor: Wojciech Huk

huk/ amac/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL