Religia

15.04.2018

Premier Morawiecki wziął udział w Drugim Czytaniu Pisma Świętego na Wawelu

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w niedzielę w katedrze na Wawelu w Centralnej Liturgii Drugiego Narodowego Czytania Pisma Świętego. Eucharystii przewodniczył metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski, a wybrane fragmenty czytała m.in. wicepremier Beata Szydło.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i premier Mateusz Morawiecki. Przedmiotem lektury w tym roku był List św. Pawła Apostoła do Rzymian.

W uroczystej celebracji Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego oprócz premiera, udział wzięli przedstawiciele najwyższych władz RP. Wybrane fragmenty Biblii czytali: wicepremier Beata Szydło, olimpijczycy Krystyna i Grzegorz Guzik, adwokat Karolina Koszyka oraz kardiolog Grzegorz Fitas.

Przed mszą premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty na grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry wawelskiej. Politycy złożyli też kwiaty na sarkofagu marszałka Józefa Piłsudskiego.

Premier Morawiecki spotka się w niedzielę w południe w Krakowie z wyborcami. Po południu zaplanowano także spotkanie w Skawinie.(PAP)

autor: Anna Pasek

hp/ mrr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL