Religia

19.01.2018

Prymas: w różnorodności darów i charyzmatów chrześcijanie mogą stanowić jedno

W różnorodności darów i charyzmatów chrześcijanie mogą stanowić jedno - jeszcze nie razem, ale w pragnieniu, w dążeniu ku jedności – powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak zachęcając do udziału w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Wypowiedź abp. Polaka zamieszczona została na stronie internetowej prymasa Polski.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony jest co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra, a świętem nawrócenia św. Pawła. W tym roku odbywa się on pod hasłem "Prawica Twoja wsławiła się mocą"

Metropolita gnieźnieński podkreślił, że Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan wzywa wszystkich "do otwarcia serc jeden na drugiego".

"W różnorodności darów i charyzmatów chrześcijanie mogą stanowić jedno - jeszcze nie razem, ale w pragnieniu, w dążeniu ku jedności. Byśmy mogli razem słuchać Bożego słowa, razem dzielić doświadczenie wiary, razem też pomagać naszym siostrom i braciom, którzy są w potrzebie" – powiedział prymas.

Zachęcając do wspólnej modlitwy, do spotkania, a także do podejmowania różnych dzieł - także dla dobra drugiego człowieka - przypomniał wezwanie Chrystusa: abyście byli jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. "Niech świadectwo naszej wzajemnej miłości staje się drogą ku jedności" – dodał hierarcha.

W Polsce centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w niedzielę w prawosławnej parafii Świętej Trójcy w Siedlcach. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ malk/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL