Walki o granice II RP

28.08.2019

Rajd Śląska częścią obchodów 100-lecia Powstań Śląskich

Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich będzie jednym z odcinków specjalnych samochodowego Rajdu Śląska, który 6 września wystartuje w Mysłowicach.

„W tym roku obchodzimy stulecie I Powstania Śląskiego i doszliśmy do wniosku, że dobrze byłoby zorganizować taki powstańczy etap. I on będzie miał miejsce przy Stadionie Śląskim. Poprzez takie wydarzenia chcemy edukować, przypominać naszą piękną, bogatą, skomplikowaną, ale ważną historię” – powiedział marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski podczas środowej konferencji prasowej.

Wiceprezes spółki zarządzającej stadionem Krzysztof Klimosz podkreślił, że ściganie wokół „Kotła Czarownic” podoba się kibicom rajdów.

„Co roku staramy się uatrakcyjnić imprezę dla widzów. Teraz po raz pierwszy staną trybuny, będzie można z bliska obserwować popisy kierowców. Dotychczas przychodziło na ten etap po kilkanaście tysięcy ludzi, w tym roku będzie jeszcze ciekawiej, niż poprzednio” – zapewnił

Podobnie jak w poprzednim sezonie Rajd Śląska będzie rundą trzech cykli. W zawodach zmierzą się uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. W sumie do imprezy zgłosiło się 118 załóg.

Autor: Piotr Girczys (PAP)

gir/ co/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL