Religia

05.05.2019

Rzecznik KEP: biskupi proszą o czytanie Pisma Świętego

Księża biskupi proszą o czytanie Pisma Świętego, bo jest to Słowo Boże, w którym znajdujemy odpowiedzi na wiele naszych pytań i dylematów – powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik z okazji obchodzonego w niedzielę III Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego i rozpoczynającego się XI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.

"Pismo Święte nie może być porównane z żadną inną księgą, dlatego, że jest to słowo pisane pod natchnieniem Ducha Świętego. Podczas mszy świętej słyszymy na zakończenie czytań biblijnych: +Oto Słowo Boże+ ponieważ przez Pismo Święte mówi do nas Bóg” – podkreśla ks. Rytel-Andrianik w wypowiedzi przekazanej PAP.

Rzecznik Episkopatu zaznacza, że Pismo Święte jest bardzo aktualne, gdyż mówi nie tylko o tym co było kiedyś, ale "jest lustrem, w którym się przeglądamy i widzimy tam siebie, nasze dylematy, pytania. Tam znajdujemy na nie odpowiedź”.

"Ktoś kiedyś spytał, jakie jest najlepsze Pismo Święte? Najlepsze Pismo Święte jest to, które jest najczęściej czytane. Dobrym zaś miejscem w domu dla Pisma Świętego jest stolik przy fotelu, półka w kuchni czy stolik przy łóżku. Wszystko po to, byśmy mieli Słowo Boże pod ręką" – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

"Papież Franciszek często zachęcał do noszenia ze sobą np. Ewangelii i czytania w wolnej chwili. Znam osoby, które mają pod ręką Pismo Święte w formie aplikacji w telefonie i czytają np. w drodze do pracy lub z pracy" - dodał w rozmowie z PAP ks. Rytel-Andrianik.

III Narodowe Dnie Czytanie Pisma Świętego rozpoczyna w niedzielę XI Tydzień Biblijny (5-11 maja). Materiały dostępne są na stronie Dzieła Biblijnego www.biblista.pl. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ zm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL