Europa i świat po 1989 roku

25.03.2018

Ugaszono pożar w dawnym kolegium Jezuitów w Chyrowie

Budynek dawnego kolegium Jezuitów w Chyrowie. Źródło: Wikimedia Commons Budynek dawnego kolegium Jezuitów w Chyrowie. Źródło: Wikimedia Commons

W Chyrowie na Ukrainie, tuż przy granicy z Polską, ugaszono w niedzielę pożar, który wybuchł dzień wcześniej w dawnym kolegium jezuickim, gdzie w ostatnich latach działa kompleks hotelowy – podał lwowski portal Zaxid.net (czyt. Zachid.net).

Według Państwowej Służby ds. Nadzwyczajnych Ukrainy pożar objął powierzchnię 3,3 tys. metrów kwadratowych. W jego wyniku nikt nie ucierpiał. Ogień zajął ostatnie piętro i poddasze budynku.

Zakład Naukowo-Wychowawczy, prowadzony przez ojców Jezuitów w Chyrowie, funkcjonował w latach 1883-1939. Jego absolwentami byli m.in.: błogosławiony Stanisław Kostka Starowieyski, wicepremier Eugeniusz Kwiatkowski, poeta Jan Brzechwa i aktor Kazimierz Junosza-Stępowski. (PAP)

jjk/ jhp/ son/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL