Polska po 1989 roku

13.11.2019

W Opolu Kościół i miasto zapraszają na 3. Światowy Dzień Ubogich

Władze Opola i biskup diecezji opolskiej Andrzej Czaja oraz organizacje dobroczynne zaprosiły wszystkich zainteresowanych na 3. Światowy Dzień Ubogich, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. Na wszystkich będą czekały ciepły posiłek i wsparcie duchowe.

Jak poinformował na konferencji prasowej ks. biskup Andrzej Czaja, tegoroczna edycja Światowego Dnia Ubogich odbędzie się pod hasłem "Podziel się ciepłem". "Pamiętajmy, że ciepło to nie tylko ciepłe okrycie, ciepły posiłek, ale także dobre słowo i wsłuchanie się w potrzeby potrzebujących" - przypomniał duchowny.

Przygotowania do niedzielnego spotkania na opolskim rynku rozpoczną się dzień wcześniej w kościele franciszkanów, gdzie organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w przygotowaniu 250 litrów grochówki.

W niedzielę, po mszy świętej w opolskiej katedrze, od 13.30 przed ratuszem rozpocznie się festyn, na który są zaproszeni wszyscy potrzebujący. Na zainteresowanych będzie czekał punkt medyczny, w którym będzie można zmienić opatrunki, przejść podstawowe badania i skorzystać z porady lekarskiej. Oprócz ciepłego poczęstunku na gości będzie czekał regionalny śląski deser - ciasto i kawa - który przygotowała jedna z podopolskich gmin. Pracownicy organizacji dobroczynnych będą udzielali instrukcji na temat przysługujących potrzebującym form wsparcia i miejsc, gdzie o taką pomoc można się ubiegać. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mhr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL