Religia

27.09.2019

W Wałbrzychu obraduje Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Przedstawienie „Manifesto” Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i prezentacja aplikacji „Dobra” oraz omówienie nowych narzędzi ewangelizacyjnych i apostolskich to główne tematy rozpoczętych w piątek trzydniowych obrad Krajowej Rady KSM – informuje PAP przewodniczący Rady Patryk Czech.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży reaktywowano z inicjatywy Jana Pawła II. "Ojcu Świętemu bardzo zależało na młodzieży, dlatego zwrócił się do biskupów polskich w 1988 r., aby reaktywować KSM. Dziś, po prawie 30 latach, jest to organizacja, która przez młodych niesie nadzieję i w duchu wartości dba o przyszłość Polski" – powiedział ks. Andrzej Lubowicki asystent generalny KSM.

"Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest miejscem rozwoju, nauki i zdobywania doświadczeń dla młodych ludzi. W czasie zebrania w Wałbrzychu ważną sprawą jest integracja młodzieży KSM w całej Polsce, wzmocnienie współpracy zarządów diecezjalnych i zaangażowanie młodych w wartościowe media społecznościowe. Temu właśnie służyć ma aplikacja +Dobra+" – powiedział przewodniczący Prezydium Krajowej Rady KSM Patryk Czech.

Podkreślił jednocześnie, że aplikacja "Dobra" jest "apostolskim narzędziem niesienia wartości i budowania jedności w organizacji". Czech dodał, że KSM nie zapomina też o wartościowej rozrywce, dlatego aplikacja ta wyposażona jest w gry, konkursy i daje możliwość młodym dzielenia się swoimi pasjami. Zaznaczył także, że Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest organizacją katolików, którzy swoją młodość "chcą przeżyć, a nie przespać".

W programie zebrania Krajowej Rady KSM w Wałbrzychu są m.in. przedstawienie "Manifesto" Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, prezentacja aplikacji "Dobra", podsumowanie dotychczasowych akcji KSM, referat o. Stanisława Jaromiego o współczesnej ochronie przyrody w perspektywie franciszkańskiej i Pawła Górskiego, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu o społecznej odpowiedzialności Lasów Państwowych.

W sobotę dla młodych zgromadzonych na zebraniu Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Wałbrzychu mszę św. odprawi ordynariusz diecezji świdnickiej ks. bp Ignacy Dec. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL