Solidarność

30.09.2019

We wtorek we wrocławskim Starym Ratuszu księga kondolencyjna Kornela Morawieckiego

We wtorek w Starym Ratuszu we Wrocławiu zostanie wyłożona księga kondolencyjna marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Założyciel Solidarności Walczącej był honorowym obywatelem Wrocławia. Zmarł w wieku 78 lat w poniedziałek w Warszawie.

Księga kondolencyjna będzie udostępniona dla wpisujących się we wtorek od godz. 12 do godz. 18 w Starym Ratuszu we wrocławskim Rynku - podał w poniedziałek wrocławski magistrat.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca Solidarności Walczącej, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat. W 2016 r. Kornel Morawiecki otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia.(PAP)

CZYTAJ TAKŻE

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ wj/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL