8 Marca z okazji Dnia Kobiet Stacja Muzeum przy ul. Towarowej w Warszawie otworzy wystawę fotografii „Kobiety kolei”. Zostaną tam zaprezentowane pochodzące z różnych okresów zdjęcia kobiet pracujących na kolei. „To hołd złożony wszystkim Paniom pracującym na kolei” – informuje organizator wydarzenia.
8 Marca z okazji Dnia Kobiet Stacja Muzeum przy ul. Towarowej w Warszawie otworzy wystawę fotografii „Kobiety kolei”. Zostaną tam zaprezentowane pochodzące z różnych okresów zdjęcia kobiet pracujących na kolei. „To hołd złożony wszystkim Paniom pracującym na kolei” – informuje organizator wydarzenia.
Muzeum Nowej Huty mieszczące się w kinie Światowid przeprowadzi generalny remont budynku i otworzy w nim nowoczesną wystawę stałą. 76 mln zł na tę inwestycję placówka otrzyma z programu Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS), o czym w środę poinformowało ministerstwo.
Nauczanie religii w szkole, Fundusz Kościelny, wybory nowego przewodniczącego KEP i jego zastępcy to główne tematy 397. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w dniach 13–14 marca br. – poinformował sekretarz generalny Episkopatu bp Artur Miziński.
Zespół Sierocińca, jeden z najstarszych gdańskich budynków, otrzymał dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie. Kwota dotacji to 45 mln zł - podało w środę biuro prasowe gdańskiego ratusza. W przyszłości będzie tam Gdański Dom Literatury.
Dwa budynki lotniska sportowego w bielskiej dzielnicy Aleksandrowice wpisał na listę zabytków Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach. Jego rzecznik Mirosław Rymer powiedział PAP, że obiekty pochodzą z lat 30. XX w. Zostały wzniesione w stylu modernistycznym.
82 eksponaty ze słynnej kolekcji dzikowskiej, w tym obrazy, rzeźby, meble, broń białą, kupiło od prawowitych właścicieli - rodziny Tarnowskich, Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. Ostatnia część słynnej kolekcji dzikowskiej wróciła po 85 latach do domu – powiedział PAP dyrektor placówki Tadeusz Zych.
Ukraińska pamięć o żołnierkach i żołnierzach, którzy zginęli podczas wojny z Rosją, coraz częściej schodzi z pomnikowych cokołów i zbliża się do ludzi. Oprócz zmiany nazw szkół i ulic oraz pamiątkowych tablic i pomników w przestrzeni miejskiej istnieją również inne, oryginalne sposoby uhonorowania czynów tych, którzy oddali życie w walce z agresorem.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarządzeniem z 1 marca zmieniło skład Rady Muzeum przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Do rady powołano m.in. prof. Barbarę Engelking, prof. Michała Bilewicza i prof. Dariusza Stolę.
Przedstawiciele samorządów Tarnowskich Gór, woj. śląskiego oraz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej (SMZT) podpisali we wtorek umowę o współprowadzeniu nowej instytucji – Szybu Staszic. Ma to być w przyszłości jedna z większych atrakcji turystycznych industrialnego dziedzictwa w regionie.