Kultura i sztuka po 1989 roku

14.12.2014 aktualizacja 11.08.2016

Bryan Adams we wtorek w Kraków Arenie z jedynym koncertem w Polsce

Piosenkarz i gitarzysta Bryan Adams wystąpi we wtorek w Kraków Arenie. Będzie to jedyny koncert artysty w naszym kraju w ramach tegorocznej trasy koncertowej, związanej z trzydziestą rocznicą wydania płyty "Reckless".

Pochodzący z Kanady Bryan Adams to jeden z najpopularniejszych wykonawców ostatniego ćwierćwiecza. Do tej pory sprzedał na całym świecie ponad 65 milionów płyt. Jego singiel "Everything I Do I Do It For You", za który zdobył nagrodę Grammy, jest najbardziej znanym filmowym hitem Adamsa. Piosenka wykorzystana w filmie "Robin Hood: Książę Złodziei" była w 1991 i 1992 roku numerem jeden na listach przebojów w 20 krajach.

Na wydanej w 1984 roku płycie "Reckless" znalazły się m.in. takie hity, jak "Run to You", "Heaven", "One Night Love Affair" czy "It's Only Love" - słynny duet z Tiną Turner. Płyta przyniosła Adamsowi pierwsze miejsce w amerykańskim zestawieniu Billboard i kanadyjskie Diamond Award za ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Była punktem zwrotnym w karierze artysty.

Organizatorami koncertu są operator wydarzeń kulturalnych w hali Kraków Arena - Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Nova Music, Dolphin Touring i Agencja Go Ahead.

Bryan Adams będzie kolejną gwiazdą, która w ciągu najbliższych miesięcy wystąpi w nowo wybudowanej Kraków Arenie. W lutym przyszłego roku zaplanowano koncert kompozytora Ennio Morricone, zespołu Queen i Adama Lamberta oraz popowej wokalistki Katy Perry, w marcu - wspólny koncert Paula Simona i Stinga. W kwietniu Kraków odwiedzi brytyjski wokalista Robbie Williams, w maju zagra "król walca" Andre Rieu, a w lipcu brytyjski gitarzysta, kompozytor i wokalista, wieloletni lider grupy Dire Straits Mark Knopfler. Pod koniec września Kraków odwiedzi włoski gwiazdor Eros Ramazzotti. (PAP)

rgr/ dym/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL