Kultura i sztuka po 1989 roku

17.02.2019

Dostojewski w Krakowie

18.02.2019 - 18.03.2019 Ryszard Łukowski. Źródło: Muzeum Historii Polski Ryszard Łukowski. Źródło: Muzeum Historii Polski

Sztukę „Zmora" Teatru Mumerus w reżyserii Wiesława Hołdysa można zobaczyć w Teatrze Zależnym w Krakowie. Spektakle w lutym i marcu odbędą się 18 lutego oraz 3, 4 i 18 marca. Wszystkie rozpoczynają się o godz. 19 w Teatrze Zależnym (ul. Kanonicza 1).

- Są takie spektakle, które w umyśle reżysera dojrzewają latami. Na światło dzienne wydobywa je dopiero właściwe miejsce i właściwy czas. Jednym z takich spektakli jest „Zmora" Teatru Mumerus, w reżyserii Wiesława Hołdysa. Jest to wybrana przez reżysera scena z „Braci Karamazow" Dostojewskiego, która zamieniła się w zmaterializowaną scenicznie ideę - napisała po premierze spektaklu recenzentka „Dziennika Teatralnego”.

Przedstawienie dostało znakomite recenzje a rola Ryszarda Łukowskiego została przyrównana do postaci, którą kreował Al. Pacino w filmie „Adwokat Diabła”. „Zmora" to przedstawienie oparte na fragmencie adaptacji genialnej powieści grane na deskach Teatru Zależnego w Krakowie. 

Bilety w cenie 25 zł normalny, 20 zł ulgowy, można nabyć w teatrze na pół godziny przed spektaklem lub w przedsprzedaży internetowej.

Źródło: Muzeum Historii Polski

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL