Starożytność

23.07.2019 aktualizacja 07.08.2019

Festiwal Historii Bez Liku – 18–22 września w Lublinie

18.09.2019 - 22.09.2019 Festiwal Historii Bez Liku Festiwal Historii Bez Liku

W Lublinie w dniach 18-22 września odbędzie się Festiwal Historii Bez Liku. W programie Festiwalu: Spektakl Rekonstrukcji Historycznych „Bogowie Wojny” (Arena Lublin) i wioska historyczna na Błoniach Areny, a także Targi Wydawców Książki i Prasy Historycznej oraz Festiwal Filmu Historycznego (Centrum Spotkania Kultur), I Mistrzostwa Polski w Historycznych Grach Video (Targi Lublin) i XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich (Lubelskie Centrum Konferencyjne).

Jeśli ktoś chce na moment przenieść się do starożytności i dowiedzieć się, jak wówczas wyglądało życie codzienne, organizatorzy zapraszają do miasteczka antycznego na Błoniach przy Arenie Lubin na niezwykłe spotkanie z historią, której można dotknąć, posmakować i usłyszeć.

Na potrzeby Festiwalu zaaranżowane zostanie miasteczko namiotowe, w którym będzie można znaleźć: Greków, Kartagińczyków, oddział legionistów Legio XXI RAPAX, szkołę gladiatorów Lvdvs Magnvs Cacti, bojowo nastawionych Gotów oraz rzemieślników prezentujących tajniki kunsztu swojej pracy. Przemierzając obóz można odwiedzić perfumerię, zapoznać się z najbardziej modnymi strojami w Rzymie, spróbować dawnej kuchni oraz wziąć udział w targu niewolników.

Podczas widowiska „Bogowie Wojny” będzie można zobaczyć przygotowania do walki słynnych greckich hoplitów w wykonaniu jedynej takiej grupy w Polsce, oblężenie barbarzyńskiej osady przez rzymskich legionistów, czy średniowieczny turniej z udziałem najznamienitszych w kraju rycerzy. W czasie dwugodzinnego widowiska z udziałem ponad 200 aktorów zostaną pokazane walki między różnymi formacjami wojskowymi. Dopełni je spektakularna muzyka, efekty specjalne oraz gra świateł.

Szczegóły Festiwalu Historii Bez Liku: https://historiibezliku.pl/
https://www.facebook.com/FestiwalHistoriiBezLiku/

Źródło: Festiwal Historii Bez Liku

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL