Polska po 1989 roku

20.01.2020

II edycja Nagrody Karty im. Katarzyny Miernickiej

Ośrodek KARTA zwraca się do wszystkich osób, które towarzyszą jego działaniom, do swoich Przyjaciół, Partnerów, Sympatyków – o zgłaszanie kandydatur do II Edycji Nagrody Karty im. Katarzyny Miernickiej za działania na rzecz pamięci historycznej służące wspólnocie obywatelskiej.

Nagroda zostanie przyznana osobie z Polski lub zagranicy, która w swojej aktywności, czynach, dokonaniach czy też w postawie kieruje się szeroko rozumianymi ideami i wartościami upowszechnianymi przez KARTĘ – za działania związane z przeszłością, służące jedności wspólnoty obywatelskiej lub przeciwstawiające się jej podziałom.

Działania te nie muszą być datowane w roku poprzedzającym wręczanie nagrody. Laureat/laureatka otrzyma nagrodę w wysokości 30 tysięcy zł (brutto). Zgłoszenia kandydatur prosimy przesyłać, zgodnie z załączonym kwestionariuszem, do 15 lutego 2020, na adres: nagrodakarty@karta.org.pl. Nagroda zostanie wręczona na uroczystej gali, w końcu marca br., w Warszawie.

Kapituła Nagrody Fundacji Ośrodka KARTA (FOK) w 2020 roku:
Janusz Miernicki – Fundator Nagrody, członek honorowy
prof. Barbara Engelking – przedstawicielka Rady FOK 
prof. Jerzy Kochanowski – przedstawiciel Rady FOK 
Anna Stankiewicz – przedstawicielka Rady FOK 
Zbigniew Gluza – Prezes Zarządu FOK – Przewodniczący Kapituły 
Agnieszka Knyt – przedstawicielka Zespołu KARTY 
Małgorzata Tworzewska-Laskowska – przedstawicielka Zespołu KARTY 
Alicja Wancerz-Gluza – przedstawicielka Zespołu KARTY – Sekretarz Kapituły
Mirosław Supruniuk – Laureat I Edycji Nagrody (2019)
Tutaj mogą Państwo pobrać regulamin nagrody i formularz zgłoszeniowy.

Źródło: Ośrodek Karta

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL