Kultura i sztuka po 1989 roku

14.04.2017

IPN: 21 IV w Katowicach festiwal piosenki „O wolności”

21.04.2017 - 21.04.2017 I festiwal piosenki „O wolności” I festiwal piosenki „O wolności”

W piątek, 21 kwietnia, w godz. 9.30-17.00 w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. Henryka Sławika (ul. św. Jana 10) odbędzie się I festiwal piosenki „O wolności”. Ideą konkursu, który odbywać się będzie w formie przeglądu muzycznego, jest przypomnienie ważnych dla historii Polski utworów oraz postaci ich twórców, którzy słowem i muzyką wyrażali sprzeciw wobec systemu komunistycznego.

Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów; do grup młodzieżowych lub pojedynczych wykonawców, zarówno amatorów, jak i skupionych wokół domów kultury, ośrodków młodzieżowych, szkół, ognisk artystycznych, harcerstwa. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się 28 uczestników, zarówno solistów jak i zespołów. Łącznie ponad 65 osób.

Patronat honorowy nad Festiwalem objął Śląski Kurator Oświaty oraz Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

Organizatorami wydarzenia są Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Szczegóły na stronie internetowej Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Źródło: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL