Polskie Państwo Podziemne

28.03.2014 aktualizacja 11.08.2016

"Kamienie na szaniec. Cena i granice wolności" - spotkanie w DSH

"Kamienie na szaniec. Cena i granice wolności" - spotkanie w DSH "Kamienie na szaniec. Cena i granice wolności" - spotkanie w DSH

Dom Spotkań z Historią, Fundacja Harcerstwa Drugiego Stulecia i Wydział Komunikacji ZHR zapraszają na spotkanie "Kamienie na szaniec. Cena i granice wolności".

Najnowszy film Roberta Glińskiego oparty na motywach książki Aleksandra Kamińskiego wywołał liczne polemiki i spory. O przesłaniu „Kamieni na szaniec” i jej aktualnym odbiorze, bohaterach książki, prawdzie historycznej i pokutujących mitach rozmawiać będą: Danuta Zdanowicz-Rossman, łączniczka Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, przyjaciółka bohaterów „Kamieni na szaniec”; Barbara Wachowicz, pisarka, autorka książek i wystaw m.in. o Aleksandrze Kamińskim oraz bohaterach „Kamieni na szaniec”; prof. Grzegorz Nowik, historyk, autor m. in. monografii „Straż nad Wisłą: Okręg Szarych Szeregów Warszawa - Praga 1939-1942” i „Epilogu do Kamieni na szaniec”.

Organizatorzy: Fundacja Harcerstwa Drugiego Stulecia www.harcerstwo2stulecia.pl, Wydawnictwo Komunikacji ZHR www.zhr.pl

29 marca 2014, sobota, godz. 18.30, ul. Karowa 20 (DSH)

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL