Polskie Państwo Podziemne

15.09.2013 aktualizacja 11.08.2016

"Kamienie na szaniec. Mity i fakty" w Domu Spotkań z Historią

Dom Spotkań z Historią i Fundacja Harcerstwa Drugiego Stulecia zapraszają na spotkanie "Kamienie na szaniec. Mity i fakty" Zapraszamy na spotkanie poświęcone książce, która sama stała się mitem. Publikacja Aleksandra Kamińskiego wywołała ostatnio burzę interpretacyjną. W 70. rocznicę pierwszego wydania powieści zmierzymy się z faktami, mitami i legendą tej szczególnej narracji.

W dyskusji udział wezmą: dr Ewa Hoffmann-Piotrowska z Instytutu Literatury Polskiej UW, prof.  Grzegorz Nowik z Instytutu Nauk Politycznych PAN oraz Stanisław Ciszewski, 95-letni harcerz Szarych Szeregów, którego aresztowanie poprzedziło aresztowanie Jana Bytnara „Rudego”.

Podczas spotkania można będzie nabyć najnowsze opracowanie prof. Grzegorza Nowika - "Epilog do Kamieni na szaniec" - wydane przez Niezależne Wydawnictwo Harcerskie, w którym autor ukazuje szerzej tło wydarzeń, prostuje niektóre fakty i opinie, oddaje honor bohaterom, przywraca dobre imię niesłusznie pomówionym i wskazuje prawdziwych zdrajców.


Termin: 21 września 2013, sobota, godz. 16.00. Dom Spotkań z Historią. Warszawa, ul. Karowa 20

(DSH)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL