Kultura i sztuka po 1989 roku

21.08.2018 aktualizacja 26.08.2018

Pokaz serii „Życie na czerwono”

30.08.2018 Wschodnia Akademia Filmowa. Źródło: Muzeum Pamięci Sybiru  Wschodnia Akademia Filmowa. Źródło: Muzeum Pamięci Sybiru 

Muzeum Pamięci Sybiru zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Wschodniej Akademii Filmowej - pokaz serii „Życie na czerwono”. Spotkanie odbędzie się 30 sierpnia 2018 r. o godz. 16.00 w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Archidiecezji Białostockiej (ul. Kościelna 1A, Białystok). Wstęp wolny. 

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem Michałem Bukojemskim.

Aresztowania, zesłania, status osoby podejrzanej… to tylko nieliczne z doświadczeń kobiet, którym przyszło dzielić los osób mieszkających w państwie totalitarnym. To one są bohaterkami „Życia na czerwono” – cyklu dokumentalnego z 1996 roku, przedstawiającego żyjących w Moskwie Polaków – ofiar sowieckich represji. Prezentowane przez nas filmy to niezwykle poruszające świadectwa ich życia.

Wschodnia Akademia Filmowa to cykl spotkań adresowanych do zwolenników edukacji poprzez kino. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z tradycji dyskusyjnych klubów filmowych, kiedy to obraz staje się prowokacją do rozmowy i wymiany myśli na temat prezentowanego dzieła i poruszanej przez reżysera tematyki.

Źródło: Muzeum Pamięci Sybiru 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL