Europa i świat po II wojnie światowej

15.10.2019 aktualizacja 25.10.2019

„Radio Wolna Europa i Włodzimierz Odojewski – pamięć i historia”

24.10.2019 - 24.10.2019 Źródło: MHP Źródło: MHP

W najbliższy czwartek Muzeum Historii Polski zaprasza na spotkanie dyskusyjne "Radio Wolna Europa i Włodzimierz Odojewski - pamięć i historia" poświęcone postaci Włodzimierza Odojewskiego.

Dyskusja z byłymi pracownikami Rozgłośni Polskiej RWE, a jednocześnie współpracownikami Włodzimierza Odojewskiego, wieloletniego szefa działu kulturalnego radia, ma na celu przypomnienie zmarłego przed trzema laty wybitnego pisarza. Jego twórczość wywarła wielki wpływ na pokolenie lat siedemdziesiątych. Jednocześnie spotkanie przybliży kulisy pracy w RWE w siedemdziesiątą rocznicę powołania tej instytucji. Panel odbywa się w ramach projektu „Odojewski i Herling Grudziński – doświadczenie dwóch pokoleń”.

Goście: Andrzej Mietkowski, Jeremi Sadowski, Konrad Tatarowski,
Prowadzenie: dr hab., prof. UAM Bartosz Korzeniewski,
Organizatorzy: Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych, Muzeum Historii Polski.

Czas i miejsce: 24 października 2019 r. (czwartek), godz. 17:00. Sala konferencyjna na V piętrze w tymczasowej siedzibie MHP przy ul. Mokotowskiej 33/35 w Warszawie. Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Źródło: MHP
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL