Kultura i sztuka po 1989 roku

09.02.2019

„Scena teatralna Trójki”: premierowe słuchowisko „Kołtuneriada” Piotra Zaremby

Co by było, gdyby pani Dulska ze swoją rodziną żyła dzisiaj? I co by było, gdyby zamiast najstarszego syna Zbyszka miała… córkę? Na te pytania w swoim słuchowisku „Kołtuneriada” stara się odpowiedzieć Piotr Zaremba. Emisja w radiowej Trójce w niedzielę 10 lutego o godz. 20.05.

Premierowa realizacja na "Scenie teatralnej Trójki" pokazuje kilka dni z życia polskiej rodziny. A poza tym w lekkim tonie stawia pytania o takie pojęcia jak: wolność, miłość i nowoczesność.

„+Kołtuneriada+ to zabawa z klasycznym dramatem +Moralność pani Dulskiej+, który znają wszystkie pokolenia Polaków. Autor tekstu naszego słuchowiska, Piotr Zaremba, umieścił akcję w realiach polskiego współczesnego przedmieścia. Im dłużej obcujemy z tymi postaciami, tym bardziej przekonujemy się, że współczesna Dulska i jej domownicy borykają się z identycznymi – jak ponad sto lat temu – problemami. Co ważniejsze – do ich rozwiązania używają wciąż tych samych metod. Jest tu więc i śmiesznie, i strasznie” – mówi reżyser Sebastian Konrad, który uważa, że Piotr Zaremba udanie odkurzył portret polskiego „Kołtuna”. „Okazało się, że wciąż prezentuje się on bardzo aktualnie”– dodaje reżyser.

Obsada: Ewa Konstancja Bułhak, Sebastian Konrad, Paulina Gałązka, Wojciech Zieliński, Anna Kerth, Aleksandra Kowalicka, Adrian Zaremba, Brygida Turowska.

Źródło: radiowa Trójka

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL