Inne

17.10.2017

Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich ogłasza jesienny nabór

21.10.2017 Źródło: Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich Źródło: Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich

Najbliższe spotkanie z kandydatami odbędzie się w dniu 21.10.2017 r. (sobota) o godz. 17:00 w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, sala 302a.

Szwadron Honorowy to konny ochotniczy oddział kawalerii kultywujący chlubne tradycje 3 Pułku Szwoleżerów. Powstał w 2003 roku i od tej pory uczestniczy w najważniejszych uroczystościach Państwowych - defiladach 3 maja i 11 listopada a także w wielu innych wydarzeniach patriotycznych, edukacyjnych, lokalnych i religijnych w ciągu całego roku.

Nie udajemy przedwojennych szwoleżerów, ani też nie występujemy jako dublerzy historycznych postaci, tylko realizujemy we współczesnej Polsce wartości, które przyświecały wojsku i obywatelom II Rzeczpospolitej. Naszym głównym zadaniem jest wspieranie obecnego wojska w przywróceniu dawnych wartości, munduru kawaleryjskiego i koni do obecnych realiów. Naszym marzeniem jest, by po latach dyskredytacji przez władzę ludową, kawaleria znów zajęła należne jej miejsce. Dlatego skupiamy ludzi kochających te tradycje i dbających o zachowanie barw i znaków pułkowych, które przed wojną były dla Sił Zbrojnych II RP drugą świętością po barwach i symbolach narodowych. Członkowie szwadronu i nasi sympatycy rozpowszechniają historię i tradycje najpiękniejszej z broni - kawalerii. Szwadron Stacjonuje na Mokotowie, nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Tam też kandydaci na szwoleżera stawiają swoje pierwsze kroki w musztrze pieszej, a szwoleżerowie szlifują swoje umiejętności jeździeckie oraz władają lancą i szablą.

Miejscem gdzie odbywają się obozy i zgrupowania, jest natomiast stajnia Klubu Jeździeckiego Łańsk koło Olsztyna. Członkowie szwadronu mogą pod doświadczonym okiem instruktorów z ćwiczyć się tam w sporcie jeździeckim.

Szwadron Honorowy regularnie uczestniczy w najważniejszych uroczystościach państwowych – w centralnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości. Co roku bierze udział w ważnych uroczystościach warszawskich, jak rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego czy obchody Święta Kawalerii. Szwoleżerowie regularnie korzystają także z gościny swojego macierzystego, przedwojennego garnizonu w Suwałkach, jako uczestnicy corocznego Pikniku Kawaleryjskiego.

Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego

INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI

Szwadron Honorowy

3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich

im. płk. J. Kozietulskiego

http://3szwol.pl

http://dni-kawaleryjskie.pl

http://nagrodawieniawy.pl/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL