Epoka nowożytna

02.06.2016 aktualizacja 11.08.2016

Weekend Wołodyjowskiego w Zamku Kliczków

Weekend Wołodyjowskiego w Zamku Kliczków Weekend Wołodyjowskiego w Zamku Kliczków

W dniach 4-5 czerwca (sobota-niedziela) Zamek Kliczków ugości amatorów szlacheckiej tradycji podczas Weekend Wołodyjowskiego.

W sobotę spotkają się grupy odtwórstwa historycznego, aby wymienić się doświadczeniem związanym z fechtunkiem szablą.

Niedziela rozpocznie się od parady historycznej.

Weekend Wołodyjowskiego minie przede wszystkim pod znakiem zaciętej rywalizacji wojowników białej broni. W szranki staną zarówno profesjonaliści, młodzież jak i widzowie – amatorzy. Młodzi zawodnicy zmierzą się w różnych kategoriach wiekowych – do 14, 16 i do 18 lat. Równolegle współzawodniczyć będą łucznicy.

Odbędą się także pokazy fechtunku, pokazy konne, wśród atracji zapowiadanych przez organizatotów jest również jazda konna i bryczką, sklepy z artykułami rzemieślniczymi czy dmuchańce dla dzieci. Na najmłodszych czeka też bezpłatna Szkoła Rycerska, gdzie chłopcy nauczą się władać szablą i strzelać z łuku, a dziewczynki zatańczą dworskie tańce oraz przejadą się kucykiem.

Źródło: Dolnośląska Organizacja Turystyczna

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL