W internecie można obejrzeć wystawę „Tablice Pamięci”, która jest częścią projektu realizowanego przez PGE Energia Ciepła. Celem projektu jest przywrócenie pamięci o tablicach Tchorka umieszczonych w miejscach egzekucji warszawiaków w latach II wojny światowej.
Wystawa przedstawia skalę niemieckiej represji wobec ludności cywilnej Warszawy, ukazując największe zbrodnie niemieckie w Warszawie w czasie okupacji w latach 1939 – 1945, poczynając od egzekucji w Wawrze, Lesie Sękocińskim czy we wsi Palmiry, aż do masowych mordów Powstania Warszawskiego.
Dotychczas wystawę można było obejrzeć w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, a także dzięki uprzejmości PKP Polskich Kolei Państwowych, w hali dworca Warszawa Centralna. Obecnie, w ramach ogólnopolskiej kampanii #zostańwdomu, PGE Energia Ciepła udostępniła wystawę wirtualnie.
Wystawa w wersji polskiej i angielskiej została przeniesiona do sieci i jest dostępna w wersji on-line na stronie internetowej www.tablicepamieci.pl, a także w aplikacji mobilnej „Tablice Pamięci”, która dostępna jest w sklepie Google Play oraz App Store.
Wystawa on-line jest jednym z wielu działań realizowanych przez PGE Energia Ciepła w ramach projektu „Tablice Pamięci”. Projekt zainicjowany w 2018 roku we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej został objęty patronatem wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego, a także patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Głównym celem przedsięwzięcia jest umieszczenie informacji w języku angielskim i polskim obok ocalałych 167 tablic Karola Tchorka w Warszawie, które znajdują się w miejscach przeprowadzonych egzekucji.
Źródło: PGE Energia Ciepła