Średniowiecze

28.02.2019

Wykład „O początkach gospodarki pieniężnej w Polsce”

28.02.2019 - 28.02.2019 Wykład „O początkach gospodarki pieniężnej w Polsce” Wykład „O początkach gospodarki pieniężnej w Polsce”

Redakcja „Mówią Wieki” zaprasza na wykład „O początkach gospodarki pieniężnej w Polsce” organizowany przez Narodowy Bank Polski.

W czwartek 28 lutego br. w Centrali NBP odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Pieniądz i społeczeństwo na ziemiach polskich. Średniowiecze”. Tym razem tematyka wykładu dotyczy początków gospodarki pieniężnej w Polsce.

Wykład pt. „Początki gospodarki pieniężnej w Polsce: kolonizacja na prawie niemieckim” wygłosi prof. dr hab. Marek Kazimierz Barański, historyk, mediewista, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wykład odbędzie się 28 lutego, o godz. 17.00 w sali im. Władysława Grabskiego.

Centrum Pieniądza NBP zainaugurowało cykl spotkań poświęconych historii społeczno- gospodarczej ziem polskich w średniowieczu w styczniu br. Wykłady odbywają się w ostatni czwartek miesiąca. W cyklu zaplanowano jeszcze jeden wykład – w marcu.

Źródło: „Mówią Wieki”

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL