Inne

11.07.2018

Filologia szwedzka i duńska najbardziej obleganymi kierunkami na UAM

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) poinformował w środę o zakończeniu I tury rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite studia magisterskie. Najbardziej oblegane kierunki w tegorocznej rekrutacji to filologia szwedzka i filologia duńska.

Jak poinformował w środę Przemysław Stanula z biura prasowego UAM, zainteresowanych studiowaniem na poznańskiej uczelni było ponad 25,4 tys. osób. Na najbardziej obleganym kierunku, filologii szwedzkiej o jedno miejsce stara się 27 kandydatów. Na filologii duńskiej przypada ponad 15 osób na miejsce.

W przypadku zarządzania i prawa w biznesie jest 11 kandydatów na miejsce. Ponad dziewięć osób na miejsce przypada także na kierunkach: filologia angielsko-chińska oraz filologia koreańska.

Stanula poinformował, że w roku akademickim 2018/2019 oferta UAM została poszerzona o siedem nowych kierunków, w tym cztery to kierunki na studiach pierwszego stopnia.

Na Wydziale Biologii jest to kierunek: biologia i zdrowie człowieka, na Wydziale Chemii - chemia aplikacyjna, na Wydziale Historii - gospodarka i ekonomia w dziejach. Nowym kierunkiem jest też zintegrowane planowanie rozwoju, które oferuje Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Nowe kierunki studiów II stopnia to język niemiecki i komunikacja w biznesie, ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna, oraz kartografia i geomatyka.

Od środy do piątku przeprowadzane będą egzaminy wstępne na kierunki, gdzie egzamin jest częścią procesu rekrutacji. 13 lipca nastąpi ogłoszenie wyników rekrutacji. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ ekr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL