Prawie 100 proc. szkół średnich pracowało w środę w trybie hybrydowym, 99,5 proc. szkół podstawowych w klasach I-III działało w trybie stacjonarnym, a w klasach IV-VIII w trybie hybrydowym. W trybie stacjonarnym pracowało także 99,6 proc. przedszkoli – poinformowało MEiN.
7809 szkół ponadpodstawowych pracowało w trybie hybrydowym, czyli prawie 100 proc. z nich. W trzech szkołach średnich nauka była prowadzona w trybie zdalnym.
Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało, że w środę w 14 339 szkołach podstawowych w klasach I-III zajęcia odbywały się stacjonarnie, a w klasach IV-VIII w trybie hybrydowym, co daje 99,5 proc. z nich. Żadna ze szkół podstawowych nie prowadziła nauki zdalnie, w trybie mieszanym – 71 placówek.
15 206 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego pracowało w środę w trybie stacjonarnym (99,6 proc.). W trybie zdalnym pracowało 5 przedszkoli, a 55 w trybie mieszanym.
Dane te pokazują stan ze środy z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.
O przejściu przedszkola, placówki wychowania przedszkolnego lub szkoły na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.
W poniedziałek uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy od końca października uczyli się zdalnie, rozpoczęli w całym kraju naukę w trybie hybrydowym, gdzie połowa uczniów uczy się w szkole, a połowa w domu.
Uczniowie klas I-III szkół podstawowych 4 maja rozpoczęli naukę stacjonarną. Przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego – zerówki i inne formy wychowania przedszkolnego – od 19 kwietnia działają w całym kraju stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha.(PAP)
Autorka: Iwona Pałczyńska
ipa/ joz/