2 sierpnia kończy się dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych termin składania wniosków o stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Operatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II. Rekrutacja dla studentów rozpocznie się 1 września i potrwa do 10 października.
Program stypendialny adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu III klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne.
"Rekrutacja dla uczniów zakończy się 2 sierpnia, zaś dla studentów rozpocznie się 1 września i potrwa do 10 października" - poinformowało PAP Centrum Myśli Jana Pawła II.
Warunkiem ubiegania się o nie jest poza pobieraniem nauki w Warszawie uzyskanie odpowiedniej średniej ocen na koniec ostatniego roku szkolnego lub akademickiego (4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów), przynajmniej dobra ocena z zachowania (uczniowie), udokumentowane: zaangażowanie w różnego rodzaju inicjatywy czy projekty, udział w wolontariacie akcyjnym czy długoterminowym, sukcesy na polu naukowym, sportowym czy artystycznym oraz średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny uzyskany w 2020 r. nieprzekraczający 1700 zł netto.
Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie w zależności od miejsca na liście rankingowej i sytuacji materialnej rodziny kandydata.
Wskazano, że wniosek o przyznanie stypendium wypełnia się na stronie: um.warszawa.pl/stypendia, wybierając właściwą kategorię (dotyczy statusu kandydata/kandydatki w roku szkolnym/akademickim 2021/2022) i dołączając wymagane załączniki w formie elektronicznej.
Wniosek można także złożyć osobiście lub wysłać pocztą na adres Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa (liczy się data wpływu) lub złożyć do skrzynki podawczej na I piętrze w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II (od poniedziałku do piątku w godz.: 8.00-16.00).
Zarejestrowany wniosek należy wydrukować, podpisać, a potem w kopercie z dopiskiem STYPENDIA oraz indywidualnym nr wniosku.
Zaznaczono, że do dokumentów wydanych w języku obcym należy dołączyć ich tłumaczenie na język polski. Wyjaśniono, że może go dokonać sam zainteresowany składając swój podpis na tłumaczeniu.
Ufundowane w 2005 r. stypendia m. st. Warszawy im. Jana Pawła II, których operatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II, to jeden z najstarszych samorządowych programów stypendialnych w Polsce. Stypendia to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia im możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów. (PAP)
Autor: Magdalena Gronek
mgw/ krap/