II Rzeczpospolita

03.10.2017

„Polskie Osiągnięcia Naukowo-Techniczne” - 9. odc. cyklu magazynu „Mówią wieki”

9. odcinek serii „Polskie osiągnięcia naukowo-techniczne” 9. odcinek serii „Polskie osiągnięcia naukowo-techniczne”

W najnowszym odcinku cyklu Polskie Osiągnięcia Naukowo-Techniczne magazynu „Mówią wieki” można zapoznać się z artykułami Hanny Lichockiej i Bolesława Orłowskiego na temat osiągnięć naukowych prezydentów II RP.

Pierwszy z tekstów opowiada o działalności inżynierskiej Ignacego Mościckiego, natomiast drugi opisuje szwajcarską karierę Gabriela Narutowicza. Mościcki zapisał się w historii nauki m.in. wynalazkiem kondensatorów (te z kolei umożliwiły produkcje bezpieczników), natomiast Narutowicz był niegdyś pionierem zupełnie wówczas nowej dziedziny budownictwa: budowy elektrowni wodnych.

9. odcinek cyklu magazynu „Mówią wieki” Polskie Osiągnięcia Naukowo-Techniczne jest dostępny na pod adresem: http://www.mowiawieki.pl/index.php?page=page&id=64

Źródło: „Mówią wieki”

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL