Polska po 1989 roku

20.03.2019

Powstał Uniwersytet III Wieku na Szlaku św. Jakuba

Wykładem dotyczącym historii Warmii 27 marca rozpocznie działalność Uniwersytet III Wieku na Szlaku Św. Jakuba. Uniwersytet będzie działał przy olsztyńskim Stowarzyszeniu Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego.

Przewodnicząca Stowarzyszenia prof. Małgorzata Suświłło poinformowała, że uniwersytet będzie opierał swoją działalność "na propagowaniu wartości patriotycznych i chrześcijańskich". Wykładowcami mają być zarówno nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jak i zapraszani goście.

Wykład inauguracyjny 27 marca o godz. 17 w domu pielgrzyma przy olsztyńskiej katedrze wygłosi prof. Zbigniew Anculewicz.

"Spotkania będą się odbywały co dwa tygodnie, zawsze o godz. 17 i zawsze w domu pielgrzyma" - zapowiedziała prof. Suświłło i dodała, że wykłady będą bezpłatne. Spotkania są zaplanowane do lata, potem - jak dodała Suświłło - "będą podejmowane kolejne decyzje".

"Zapraszamy na rozmowy nie tylko seniorów, przyjść może każdy zainteresowany tematem" - dodała prof. Suświłło.

W Olsztynie działa kilka uniwersytetów III wieku, min. przy olsztyńskim uniwersytecie i miejskim domu kultury. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/aszw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL