Kultura i sztuka po 1989 roku

23.01.2018

Dyrektor PISF: zrobimy wszystko, żeby nominacja dla "Twojego Vincenta" zamieniła się w Oscara

Polski Instytut Sztuki Filmowej zrobi wszystko, żeby nominacja dla "Twojego Vincenta" zamieniła się w Oscara - zadeklarował w rozmowie z PAP dyrektor PISF Radosław Śmigulski. To kolejny przykład na to, że polscy animatorzy należą do czołówki światowej - dodał.

"Twój Vincent" w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, pierwszy film pełnometrażowy stworzony w całości techniką animacji malarskiej, otrzymał we wtorek nominację do Oscara w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany.

"Instytut zrobi wszystko, jeżeli chodzi o możliwości organizacyjne, żeby ta nominacja zamieniła się w Oscara. Będziemy pracowali wraz z producentem i reżyserami nad wspólnym planem promocyjnym, żeby to było porządnie zorganizowane i żeby stworzyć szanse dla filmu" - powiedział Śmigulski.

Dodał, że gratuluje twórcom produkcji, szczególnie z uwagi na fakt, że "jest to koprodukcja polsko-brytyjska, natomiast reżyserem i głównymi animatorami tego filmu są Polacy". "To było w większości realizowane w polskich studiach, więc to jest kolejny przykład na to, że polscy animatorzy należą do czołówki światowej" - powiedział.

Dyrektor PISF podkreślił, że znalezienie się na liście pięciu filmów, które są nominowane do Oscara jest "gigantycznym sukcesem". (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

edytor: Agata Zbieg

ksi/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL