Kultura i sztuka po 1989 roku

08.08.2017

Isabelle Huppert zagra w serialu telewizyjnym o carach Rosji

Francuska aktorka filmowa i teatralna Isabelle Huppert przygotowuje się do jednej w głównych ról w nowym serialu telewizyjnym o carach Rosji. Reżyserem wieloodcinkowego filmu pt. "Romanowowie" będzie amerykański reżyser i scenarzysta Matthew Weiner.

Jak podaje TASS, cytując wypowiedź paryskiego agenta reżysera serialu Matthew Weinera, serial powstaje na zamówienie amerykańskiej spółki Amazon.

Francuska aktorka filmowa i teatralna Isabelle Huppert przygotowuje się do zagrania jednej w głównych ról w serialu. Obok niej w obsadzie znaleźli się również: Jack Huston, Marthe Keller, Amanda Peet oraz aktorzy z serialu "Mad Men" - Christina Hendricks i John Slattery.

Reżyserem wieloodcinkowego filmu pt. "Romanowowie" jest amerykański reżyser i scenarzysta Matthew Weiner, znany jako scenarzysta serialu "Mad Men" (2007-15) i współscenarzysta "Rodziny Soprano" (1999-2007).

Film opowiadający o historii rosyjskiej dynastii carów będzie miał osiem odcinków. Ma wejść do kin i do wypożyczalni w pierwszym kwartale 2018 roku.

Isabelle Anne Madeleine Huppert jest francuską aktorką filmową i teatralną. Zadebiutowała w filmie w 1971 r. rolą Elisabeth w obrazie telewizyjnym "Le prussien". W sumie aktorka wystąpiła w ponad stu filmach fabularnych i spektaklach telewizyjnych. Jest zdobywczynią nagród na festiwalach w Cannes, Berlinie, Wenecji, nagród BAFTA, Cezara. Uhonorowano ją również Legią Honorową. W 2017 r. zdobyła nagrodę Złoty Glob oraz Cezara za rolę w filmie "Elle" w reżyserii Paula Verhoevena. Za tę rolę była także nominowana do Oscara.(PAP)

gj/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL